Home Wiadomości Beatyfikacja w Łagiewnikach

Beatyfikacja w Łagiewnikach

Redakcja

Weekend od 7 do 9 czerwca był dla braci kapucynów czasem szczególnych przeżyć duchowych. W piątek wieczorem, konferencją brata Augustyna Chwałka OFMCap, ojca duchownego seminarium, rozpoczął się dzień skupienia.

Zakończył się on wieczorem dnia następnego nabożeństwem w sanktuarium w Łagiewnikach, któremu przewodniczył brat Tomasz Żak OFMCap, rektor seminarium.

Celebracja była jedynie preludium do wydarzeń mających nastąpić dnia następnego: beatyfikacji Zofii Czeskiej i Łucji Szewczyk. Kapucynów łączą więzy duchowe szczególnie z postacią siostry Łucji, założycielki Sióstr serafitek, z którym to zakonem często współpracują.

Uroczystej Mszy świętej beatyfikacyjnej przewodniczył kard. Angelo Amato. Licznie przybyli bracia chętnie dołączyli się do posługi liturgicznej: kapłani koncelebrowali, diakoni, akolici i szafarze komunikowali wiernych, a pozostali bracia zbierali składkę i kierowali wiernymi w czasie komunii.

br. Daniel Kowalewski OFMCap

Za: www.seminarium.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda