Home Wiadomości Pielgrzymka Polonii irlandzkiej do sanktuarium w Knock

Pielgrzymka Polonii irlandzkiej do sanktuarium w Knock

Redakcja

W sobotę, 8 czerwca 2013 r. odbyła się VIII Narodowa Pielgrzymka Polaków przebywających w Irlandii do Sanktuarium Maryjnego w Knock.

Pielgrzymce zorganizowanej przez ks. Jarosława Maszkiewicza, koordynatora duszpasterstwa polskiego w Irlandii, przewodniczył ks. bp Wiesław Lechowicz delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Wśród pątników była liczna reprezentacja rodaków z Irlandii Północnej, którą opiekowało się czterech chrystusowców tam pracujących.

Historia Knock rozpoczęła się 21 sierpnia 1879 r., kiedy Matka Boska, św. Józef i św. Jan Ewangelista ukazali się na południowym szczycie kościoła parafialnego w tym mieście. Pielgrzymka papieża Jana Pawła II w 1979 r. bardzo mocno zwiększyła znaczenie tego sanktuarium i potwierdziła akceptację objawień przez Watykan. Rocznie odwiedza to miejsce półtora miliona pielgrzymów. Kilka zdjęć tutaj.

Za: serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda