Home Wiadomości Bernardyni: Wizytator Generalny

Bernardyni: Wizytator Generalny

Redakcja

o. Ezdrasz Biesok ofmDnia 20 maja 2016 r. o. Generał Michael a. Perry mianował Wizytatorem Generalnym naszej Prowincji o. Ezdrasza Biesoka ofm.

W dniu 6 czerwca o. Wizytator spotkał się z Zarządem Prowincji, przedstawił się i przedstawił dekret nominacyjny. Od połowy września rozpocznie on wizytowanie klasztorów i rozmowy ze współbraćmi. O. Ezdrasz Franciszek Biesok urodził się 24 stycznia 1963 r. w. Cieszynie. Jest członkiem prowincji Wniebowzięcia NMP w Polsce.

Po nowicjacie, który odbył w latach 1982-83 przebywał jako brat zakonny w klasztorze w Rybniku uzupełniając wykształcenie średnie. Studia seminaryjne odbywał w Panewnikach i w Jerozolimie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1992 r. Odbył studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Papieskim Uniwersytecie Antonianum uzyskując stopień doktora prawa kanonicznego. W prowincji pełnił obowiązki katechety w Bytomiu, magistra profesów czasowych w Panewnikach, gwardiana w Górkach Wielkich, definitora, wykładowcy seminarium, duszpasterza sióstr zakonnych a w latach 2004 – 2013 prowincjała.

Obecnie jest definitorem, wykładowcą prawa kanonicznego, pracownikiem Sądu Metropolitalnego w Katowicach i spowiednikiem sióstr zakonnych. Mieszka w klasztorze w Panewnikach.

Za: www.bernardyni.com.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda