Home Wiadomości Białoruś: Grodno i Mińsk piorytetowymi miejscami pracy redemptorystów

Białoruś: Grodno i Mińsk piorytetowymi miejscami pracy redemptorystów

Redakcja

Kolejny etap wizytacji prowincji miał miejsce na Białorusi. Redemptoryści pracujący tam przeżywali ją w dniach 22-26 kwietnia 2017 r.

Wizytacja została przeprowadzona przez O. Prowincjała Janusza Soka CSsR i Radnego Zwyczajnego O. Janusza Urbana CSsR. Podczas wspólnych spotkań staraliśmy się rozeznać jak na obecnym etapie jesteśmy wierni charyzmatowi i naszej redemptorystowskiej misji na Białorusi. Okazało się, że jest wiele powodów do radości i zadowolenia, ale nie brakuje też spraw do poprawy w życiu wspólnotowym i duszpasterskim.

Wspólna refleksja na początku wizytacji, i na zakończenie, pozwoliła zobaczyć każdemu z nas jego miejsce we wspólnocie, obdarowanie przez nią, a także oczekiwania i wyzwania. Cennym doświadczeniem były indywidualne rozmowy z Wizytatorami, które pozwoliły przekazać Przełożonym osobiste przeżywanie powołania, swoje nadzieje i oczekiwania, a także trudności.

Wizytatorzy zachęcili do gorliwszego trwania na modlitwie, praktykowaniu comiesięcznych dni skupienia, pokornego usuwania tego, co dzieli, zamyka. Priorytetem duszpasterskim winny być dla nas rodziny, szczególnie młode, oraz młodzież i współpracownicy świeccy. Jest to priorytet, który nie tylko wyznaczyła nam Kapituła, ale i teren duszpasterski, na którym doznajemy niepowodzenia. Drugim celem naszej troski i starań w najbliższym czasie ma być rozwój placówki w Mińsku.

Naszą przyszłość wiążemy więc z placówkami w Grodnie i Mińsku, a pozostałe zostaną utrzymane w zależności od stanu osobowego. Warto więc na koniec wspomnieć „Różańcowe dzieło wspomagania powołań redemptorystowskich” – 2000 osób podpisało deklarację modlitwy o powołania do redemptorystów.

o. Józef Gęza CSsR, Grodno/red.

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda