Home Wiadomości Spotkanie seminariów w Lublinie

Spotkanie seminariów w Lublinie

Redakcja

W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie wyższych seminariów duchownych znajdujących się w Lublinie.

W spotkaniu uczestniczyli alumni i wychowawcy seminarium Archidiecezji Lubelskiej, seminarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz seminariów Braci Mniejszych Kapucynów, Paulistów i Ojców Białych. Celem spotkania była integracja studentów i budowanie braterskich więzi powołanych do kapłaństwa. Jako pierwsi gościnne progi swego klasztoru otworzyli alumnom kapucyni.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie młodzi kapucyni oprowadzili nas po klasztorze, zapoznając gości z historią swojego seminarium. Kolejnym punktem wizyty były Nieszpory, po których udaliśmy się do kapucyńskiego ogrodu na mniej oficjalną część spotkania. Tam, czekały na nas dania z grilla, przygotowane przez Bracia św. Franciszka, którzy wykazali się oni niezwykłym kunsztem kulinarnym, gdyż kiełbaska, boczek i kaszanka cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło także nie mniej gorących emocji sportowych. Na boisku spotkały się trzy drużyny piłkarskie, reprezentujące alumnów poszczególnych seminariów. Naprzeciw dwóch reprezentacji seminariów diecezjalnych stanęła drużyna kapucynów, wzmocniona przez grającego rektora seminarium paulistów, ks. Wojciecha oraz kibicującego kl. Pawła. Mini turniej wygrała drużyna Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Dziękujemy braciom kapucynom za gościnność i ciepłą atmosferę spotkania, pomimo chłodnej, wiosennej aury.

Zobacz galerię >

Za: www.paulus.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda