Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Polsce Cykl filmowy o życiu konsekrowanym: „Boży Szaleńcy”

Cykl filmowy o życiu konsekrowanym: „Boży Szaleńcy”

Redakcja

Od 1 grudnia będzie można zobaczyć w Kinie Praha w Warszawie niezwykłe filmy o życiu mnichów i zakonników oraz podyskutować na ich temat z teologami i filmoznawcami.

Z okazji rozpoczynającego się Roku Życia Konsekrowanego w Kinie Praha w Warszawie rozpoczyna się nowy cykl „Boży Szaleńcy”. Poprzez projekcję filmów o „grzesznikach radykalnie zmagających się z życiem duchowym”, zapraszają do wspólnej refleksji oraz do dyskusji nad fenomenem życia zakonnego.

W ramach cyklu „Boży Szaleńcy” pokazane zostaną filmy, których tematyka wiąże się bezpośrednio lub pośrednio z życiem konsekrowanym. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby widz mógł odkryć głębszy sens życia i pracy ludzi, świadomie poświęcających się Bogu i człowiekowi przez śluby zakonne. Widzowie poznają duchowe dylematy, realne wyzwania oraz niebezpieczeństwa ich niezwykłych wyborów.

Filmy pokazywane w ramach cyklu będą punktem wyjścia do debat z publicznością oraz zapraszanymi gośćmi, które po zakończonych projekcjach poprowadzą: o. Marek Kotyński CSsR i red. Paweł Kęska.

o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Wykładowca teologii życia duchowego Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, gdzie kieruje również Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje też jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.

mgr Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.

Cykl „Boży Szaleńcy” współorganizowany jest przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich i Żeńskich w Polsce oraz Radio Warszawa.

PROGRAM „Boży szaleńcy”

  • 1 grudnia, godz. 20.00 -„Gunnar szuka Boga”, reż. Gunnar Jensen
  • 5 stycznia, godz.20.00  -„Ludzie Boga”, reż. Xavier Beauvois
  • 2 luty, godz.20.00 -„Jasminum”,reż. Jan Jakub Kolski

INFORMACJE:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Katarzyna Polubiec-Mrowińska,

email:[email protected]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda