Home Wiadomości Bracia zakonni gościli u Matki Bożej Loretańskiej

Bracia zakonni gościli u Matki Bożej Loretańskiej

Redakcja

Br. Miłosław od Miłosierdzia Bożego OCDW dniach 13-16 czerwca odbyło się spotkanie braci zakonnych obu prowincji Karmelitów Bosych. Tym razem gospodarzem była nasza prowincja. Delegat – br. Nikodem od Jezusa Kuraś, zaprosił uczestników spotkania do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach.

Licznie zgromadzonych braci, zarówno z Polski, jak również z zagranicy przywitał delegat wraz z ojcem prowincjałem Tadeuszem Florkiem.

Pierwszy dzień spotkania był formacyjny. Konferencje o tożsamości i misji brata zakonnego w Kościele w oparciu o dokument o tym tytule, a wydany niedawno przez Kongregację Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, wygłosił o. Andrzej Szewczyk. Dzień zakończyliśmy wspólnym grillowaniem.

Drugi dzień spotkania- środa, był dniem rekreacji. Zwiedzanie zaczęliśmy od ruin zamku w Chęcinach. Następnie udaliśmy się do opactwa benedyktyńskiego w Wąchocku. Po pobycie u benedyktynów, z uwagi na to, że zbliżała się już pora obiadowa, udaliśmy się do Opatowa, gdzie w restauracji „Miodowy Młyn” zjedliśmy smaczny posiłek. Mieliśmy również czas na to, by pospacerować po tej miejscowości i podziwiać malowniczy opatowski rynek. Następnie udaliśmy się do miejscowości Ujazd, by zwiedzić ruiny zamku Krzyżtopór, którego przez długi czas właścicielami był ród Ossolińskich. Do czasów wybudowania Wersalu, był to największy tego typu zamek w Europie. Po zwiedzeniu budowli, pożegnaliśmy ojca prowincjała, który musiał już wracać do Krakowa. Część z braci wróciła również do Piotrkowic. Wytrwalsi pod przewodnictwem br. Piotra Filipka udali się nad zalew, zaporę Chańcza. Po krótkim wypoczynku nad wodą, ruszyliśmy do Szydłowa, by zobaczyć Kościół św. Władysława wzniesiony w połowie XIV przez Kazimierza Wielkiego, ruiny zamku oraz przepiękny rynek. W Szydłowie mogliśmy również przejść przez Bramę Krakowską i wdrapać się na mury, którymi otoczone jest miasto. Gdy wróciliśmy do MB Loretańskiej, czekała już na nas kolacja w klasztornym refektarzu. W ostatni dzień pobytu, zaraz po mszy świętej i wspólnotowym zdjęciu, br. Piotr ciekawie przedstawił historię piotrowickiego Samnktuarium i zaraz po śniadaniu wszyscy bracia rozjechali się do swoich klasztorów.

Relacja: Br. Tomasz od MB Różańcowej OCD

Foto: Br. Miłosław od Miłosierdzia Bożego OCD

Za: www.karmel.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda