Home Wiadomości Brazylia: o. Francisco de Assis dos Santos Gabriel CSsR biskupem Campo Maior

Brazylia: o. Francisco de Assis dos Santos Gabriel CSsR biskupem Campo Maior

Redakcja

Ojciec Święty mianował 21 czerwca 2017 r. biskupem diecezji Campo Maior w stanie Piauí na północy Brazylii naszego Współbrata z Wiceprowincji Recife o. Francisco de Assis dos Santos Gabriel CSsR, do tej pory proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Garanhuns.

Biskup nominat urodził się 5 lutego 1968 r. w Hope, diecezji Campina Grande w stanie Paraiba. Ukończył studia filozofii i teologiczne w San Pablo oraz studia z komunikacji społecznej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Katolickim w Pernambuco w 2010 r. Śluby zakonne w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył w 1996 r., a święcenia kapłańskie przyjął w 2000 r.

Posługę kapłańską sprawował w diecezji Garanhuns jako wikariusz jednej z parafii, został także członkiem rady kapłańskiej i ​​koordynatorem duszpasterstwa w jednym z rejonów. Od 2003 do 2010 r. pracował w Recife jako prefekt postulatu, wikariusz parafii w Torres, przełożony domy zakonnego oraz przełożony Wiceprowincji Recife. W 2011 r. powrócił do wspólnoty redemptorystów w Garanhuns i pracował jako proboszcz, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego i koordynator ds. komunikacji.

Zgromadzenie Redemptorystów dało Kościołowi w sumie 6 kardynałów, 30 arcybiskupów, 129 biskupów – lista

cssr.news

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda