Home Wiadomości Kenia. Relikwie Męczenników z Pariacoto i rozpoczęcie Krucjaty Różańcowej

Kenia. Relikwie Męczenników z Pariacoto i rozpoczęcie Krucjaty Różańcowej

Redakcja

Historyczne wydarzenie dla Kenii miało miejsce 22 czerwca 2017 r. w Kurii Franciszkanów w Krakowie. Uroczyście przekazano relikwie I stopnia Męczenników z Pariacoto dla kenijskiego Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Subukia.

Są to pierwsze relikwie naszych franciszkańskich męczenników w Kenii. Ale to nie wszystko. W Kenii, w Narodowym Sanktuarium Maryjnym w Subukia rozpocznie się również „Krucjata Różańcowa w Obronie przed Terroryzmem”. Pod patronatem bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka – którzy zginęli z rąk terrorystów.

Krucjata coraz mocniej potwierdza swój wymiar międzynarodowy. Z okazji tego historycznego wydarzenia podjęto wspólne działania, mające na celu pomoc w dostarczaniu do Kenii materiałów związanych z krucjatą. Podjęto także decyzję o rozpoczęciu drukowania dyplomików uczestników krucjaty w języku angielskim.

Bracia z Kenii nie mają wątpliwości o pilnej potrzebie krucjaty – dla dobra ich narodu i dla całego świata. Dzień wcześniej goście z Kenii mieli możliwość zobaczenia filmu o mocy różańca, który obecnie można obejrzeć w kinach: „Teraz i w godzinę śmierci” (reż: Mariusz Pilis, Dariusz Walusiak). Byli pod wielkim wrażeniem kolejnych historii zwycięstwa różańca w świecie, pokazanych w filmie. Liczba uczestników „Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem” rośnie i staje się z dnia na dzień krucjatą międzynarodową. Szczegóły na stronie internetowej: www.krucjata.franciszkanie.pl.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda