Home Wiadomości Chęciny: 10 lat San Damiano

Chęciny: 10 lat San Damiano

Redakcja

24 maja b.r. w Chęcinach odbyła się konferencja z okazji 10 rocznicy powstania Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano”, prowadzonego przez tamtejszy Klasztor Franciszkanów.

Obchody rocznicowe rozpoczęła uroczysta Msza Święta, w której wzięli udział liczni współbracia przybyli specjalnie na tę okazję z różnych części Polski, na czele z ekonomem prowincji, o. Bronisławem Staworowskim.

Po poczęstunku przygotowanym przez pacjentów Ośrodka uczestnicy udali się do Hali Widowiskowo – Sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach, gdzie odbyła się zasadnicza część programu Konferencji.

Dyrektor Ośrodka o. Paweł Chmura powitał przybyłych gości i przedstawił harmonogram przebiegu konferencji. Następnie Kierownik Ośrodka Arleta Kempka przedstawiła historię powstania oraz bieżącą działalność Ośrodka, a także najważniejsze sektory zaangażowania Franciszkańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Symbolicznym punktem spotkania było nadanie tytułu Neofita „San Damiano” trzem pacjentom, którzy z sukcesem ukończyli terapię i żyją trzeźwymi wartościami – stanowiąc jednocześnie wzór dla pacjentów kontynuujących leczenie. Wydarzeniu temu towarzyszyło ogromne wzruszenie wśród samych Neofitów jak i uczestników spotkania.

Nie obyło się bez życzeń i podziękowań za dotychczasową pracę kadry Ośrodka ze strony Burmistrza Miasta i Gminy Chęciny – Pana Roberta Jaworskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Cezarego Mielczarza, Pani Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Beaty Oczkowicz, Społeczności i kadry Ośrodka w Pałęgach, Społeczności i kadry Hostelu „Wspólnota” w Połańcu, Zarządu Stowarzyszenia „PADRE” Chęciny, ekonoma krakowskiej prowincji franciszkanów o. Bronisława Staworowskiego i innych.

Jako osobisty wyraz wdzięczności pacjenci Ośrodka „San Damiano” w Chęcinach wręczyli własnoręcznie zrobione Anioły Dyrektorowi i Kierownikowi Ośrodka. Rocznicę zakończył występ zespołu Fioretti oraz pantomima w wykonaniu pacjentów Ośrodka „San Damiano”.

Katarzyna Firlej/red.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda