Home Wiadomości Chrystusowcy na pielgrzymce papieża Franciszka do USA

Chrystusowcy na pielgrzymce papieża Franciszka do USA

Redakcja

chrystusowcy.plW dniach od 22 do 27 września 2015 roku papież Franciszek odbył wizytę apostolską do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Podczas pielgrzymki także chrystusowcy spotkali się z Ojcem świętym.

W kanonizacji św. Junipero Serry, której dokonał  papież Franciszek w Waszyngton D.C. wzięli udział: prowincjał – ks. Paweł Bandurski, wiceprowincjał – ks. Andrzej Totzke, proboszcz z Silver Spring – ks. Jerzy Frydrych i proboszcz z Baltimore – ks. Ryszard Czerniak. W homilii papież wzywał do zaangażowania w dzieło ewangelizacji, abyśmy tak jak nowy święty, umieli zostawić swoje dotychczasowe ustabilizowane życie, by głosić Chrystusa tam gdzie jest tego potrzeba.

Natomiast we Mszy św. wieńczącej VIII Światowe Spotkanie Rodzin w Filadelfii  uczestniczyły grupy z parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard z ks. Józefem  Siedlarzem oraz z Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej z Chicago z ks. Adamem Słomińskim. W homilii Ojciec święty wezwał do wsparcia małżeństwa i rodziny „ponad wszelkimi granicami.”

Reportaż wideo z pielgrzymki

ks. Tomasz Ludwicki SChr

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda