Home Wiadomości Papież: Odczytajmy na nowo doświadczenia św. Rity

Papież: Odczytajmy na nowo doświadczenia św. Rity

Redakcja

św. RitaDo ponownego odczytania doświadczenia św. Rity z Cascii zachęcił Franciszek wiernych, którzy przybyli z całego świata na poświęcenie wielkiego posągi tej świętej.

– Błogosławiąc wielką figurę świętej, zachęcam wszystkich, aby w okresie bliskiego już Jubileuszu Miłosierdzia ponownie odczytać jej niezwykłe doświadczenie ludzkie i duchowe jako znak mocy Bożego miłosierdzia – powiedział papież pielgrzymom. Przybyli oni wraz z arcybiskupem Spoleto-Norcia, Renato Boccardo.

Wspomniana figura wykonana w Libanie ze skały wapiennej ma 6 metrów wysokości i waży 30 ton. 18 października br. zostanie umieszczona w rodzinnym mieście świętej – Cascii w regionie Umbria, w prowincji Perugia w środkowych Włoszech.

Święta Rita urodziła się między 1360 a 1380 rokiem w Roccaporenie w gminie Cascia, zmarła 22 maja 1457 roku. Po śmierci zasłynęła natychmiast wieloma cudami. Jej ciało – po dzień dzisiejszy cudownie zachowane – umieszczono w szklanej trumnie w kościele w Cascii. Kanonizacji św. Rity dokonał w 1900 roku papież Leon XIII.

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda