Home Wiadomości Chrystusowcy: Otwarcie jubileuszowej Kaplicy Matki Bożej z Aparecidy

Chrystusowcy: Otwarcie jubileuszowej Kaplicy Matki Bożej z Aparecidy

Redakcja

W dzień zakończenia Krajowego Roku Maryjnego, 12 października 2017 r., w parafii Quedas do Iguaçu miały miejsce obchody 300-lecia kultu maryjnego w Brazylii – Matki Bożej z Aparecidy.

Z tej okazji została wybudowana jubileuszowa kaplica. Na pomysł wpadł, przy entuzjastycznej akceptacji wiernych i zaprojektował ją, miejscowy proboszcz ks. Andrzej Wojteczek SChr.

Oficjalne prace budowlane zostały rozpoczęte 15 lipca przy aprobacie miejscowego biskupa. Kaplica jest w kształcie ryby, co nawiązuje do najstarszego symbolu chrześcijaństwa, a także do historii znalezienia cudownej figurki Matki Bożej w wodach rzeki Paraiba. Kaplica otoczona jest także lustrem wody i fontannami. W głównej części, za kuloodporną szybą, została umieszczona replika figurki Matki Bożej przywieziona z Bazyliki w Aparecida do Norte. W tym celu, tydzień wcześniej, została zorganizowana przez ks. proboszcza pielgrzymka, w której uczestniczyło prawie sto osób. Uroczystości jubileuszowe zorganizowano z rozmachem, ale nie dziwi ten fakt, bowiem Matka Boża z Aparecidy jest patronką Brazylii. W wydarzeniu wzięło udział około trzech tysięcy osób.

Nowa kaplica jest otwarta codziennie od wczesnych godzin rannych aż do godziny dwudziestej drugiej. W ciągu nocy jest oświetlona kolorowymi reflektorami, z których część umieszczona jest także pod wodą. Każdego dnia przyciąga dużą ilość modlących się osób.

ks. Andrzej Wojteczek SChr

Za: chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda