Home Wiadomości Rychwałd. „Poświęcić się Maryi – to znaczy przyjąć Jej pomoc”

Rychwałd. „Poświęcić się Maryi – to znaczy przyjąć Jej pomoc”

Redakcja

W 100. rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej (13 października) w Sanktuarium Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił prowincjał franciszkanów o. Marian Gołąb z Krakowa.

Wyższy przełożony swoje okolicznościowe słowo skoncentrował na wartości poświęcenia i zawierzenia.

„Każdy akt poświęcenia siebie, innych, świata jest wyznaniem wiary, że Bóg jest miłością, i odnowieniem tej wiary. Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi poucza, że zostałem oddany Ojcu Przedwiecznemu w przebitym Sercu Odkupiciela. Matka Odkupiciela wzywa nas, zaprasza i pomaga nam zjednoczyć się z tym poświęceniem i oddaniem świata. I przybliża nas do przebitego Serca Chrystusa. Chcemy, by była nam Przewodniczką, gdyż poświęcić się Maryi – to znaczy przyjąć Jej pomoc. Pozwalamy Maryi, by nas przemieniała, i jak Ona Bogu oddajemy Jej ster życia” – mówił zakonny ordynariusz.

Ojciec Prowincjał przywoływał postaci, które zawierzyły swój los Maryi. Wymienił m.in. św. Maksymiliana Marię Kolbego, św. Jana Pawła II, ale też ludzi powszechnie nieznanych, jak chociażby Anetę i Krzysztofa z Warszawy.

Przypomniał też akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonali w tym roku księża biskupi w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem.

Na zakończenie homilii wspólnie z licznie zgromadzonymi wiernymi odmówił modlitwę „Pod Twoją obronę”.

Nabożeństwa fatimskie w Rychwałdzie odbywają się rokrocznie od maja do października każdego 13 dnia miesiąca i ściągają setki wiernych z Żywiecczyzny.

„Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku pomagali nam przy organizowaniu nabożeństw fatimskich. Dziękujemy orkiestrze dętej z Rychwałdku, asyście rychwałdzkiej, panu organiście, sprzątającym i dekorującym bazylikę i teren wokół świątyni, przygotowującym konfesjonały i ławki, bratu zakrystianowi, zbierającym intencje, liturgicznej służbie ołtarza, kapłanom spowiednikom, sprzedającym w sklepiku przykościelnym i w zielarni oraz wszystkim prowadzącym rozważania różańcowe i rozgłośni radiowej ‘Anioł Beskidów’. Wielki Bóg zapłać” – podziękował kustosz sanktuarium o. Bogdan Kocańda.

Więcej informacji nt. Sanktuarium znajdziecie na stronie internetowej: www.rychwald.franciszkanie.pl

jms

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda