Home Wiadomości Chrystusowcy: Rektor PMK w Brazylii z wizytą u ks. Prymasa

Chrystusowcy: Rektor PMK w Brazylii z wizytą u ks. Prymasa

Redakcja

Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii ks. dr Zdzisław Malczewski SChr w towarzystwie swego bratanka ks. Pawła złożył 26 czerwca wizytę JE ks. abp. Józefowi Kowalczykowi – Prymasowi Polski w Jego rezydencji w Gnieźnie.

Głównym tematem spotkania było ustalenie dokładnej daty obchodu 60-lecia istnienia i działalności Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii w obecnym roku z udziałem ks. Prymasa – Protektora Polonii. Będąc w Brazylii w listopadzie br. abp Kowalczyk, poza udziałem we wspomnianej uroczystości w Kurytybie – stolicy Polonii brazylijskiej, odwiedzi kilka wspólnot polonijnych w tym kraju.

Przed osobistym spotkaniem z Protektorem Polonii w rezydencji Prymasów Polski, księża uczestniczyli w gnieźnieńskiej katedrze we Mszy Świętej koncelebrowanej, której przewodniczył ks. Prymas z okazji trzeciej rocznicy swego ingresu. Zapraszamy przy okazji na stronę PMK w Brazylii www.polska-misja.com.br.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda