Home Wiadomości Nowy sekretarz Warszawskiej Prowincji Franciszkanów

Nowy sekretarz Warszawskiej Prowincji Franciszkanów

Redakcja

Nowym Sekretarzem Warszawskiej Prowincji Franciszkanów został o. dr Piotr Żurkiewicz.

Prowincjał warszawskiej Prowincji franciszkanów O. Wiesław Pyzio w komunikacie wydanym w dniu 29 czerwca poinformował, iż dotychczasowy asystent i sekretarz Prowincji O. dr Zbigniew Kopeć, ze względu na przeniesienie go przez generała Zakonu O. Marco Tasca do rzymskiego klasztoru  Św. Maksymiliana przy Via di San Teodoro w Rzymie w celu podjęcia pracy związanej z rewizją Konstytucji Zakonu, złożył rezygnację z pełnionych urzędów prowincjalnych, która została przyjęta przez Radę Prowincjalną dnia 28 czerwca 2013 r.

Jednocześnie na urzędy asystenta i sekretarza Prowincji przez Radę Prowincjalną został wybrany O. dr Piotr Żurkiewicz, dotychczasowy Wychowawca w WSD franciszkanów w  Łodzi-Łagiewnikach. Prowincjał wyraził O. Zbigniewowi Kopciowi  podziękowania za pełnioną dotychczas posługę oraz życzył nowemu sekretarzowi Prowincji błogosławieństwa Bożego.

red

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda