Co Kościół ma do eutanazji

10 grudnia w krakowskim Klubie Pod Jaszczurami kolejne spotkanie „Teologii z prądem”. Tym razem dyskusja na temat eutanazji.

„Teologia z prądem” to cykl spotkań, który od roku organizuje Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”. Odbywają się one raz w miesiącu w Klubie Pod Jaszczurami. Tym razem gościem będzie ks. dr hab. Jan Dziedzic, a temat brzmi: „Co Kościołowi do mojej śmierci? O eutanazji”.

Spotkania „Teologii z prądem” odbywają się w pubie, by – jak tłumaczą pomysłodawcy cyklu – „na neutralnym gruncie w luźnej atmosferze i dobrym towarzystwie prowadzić merytoryczną dyskusję na tematy dotyczące Kościoła i społeczeństwa, a poruszane przez opinię publiczną”.

Gośćmi byli do tej pory m.in.: kapucyn o. Piotr Jordan Śliwiński – który mówił o tym, czy wróżbiarstwo da się pogodzić z chrześcijaństwem i ks. Robert Woźniak – z tematem o życiu wiecznym i rzeczach ostatecznych, a także dominikanie: o. Grzegorz Mazur, który zmierzył się z in vitro i o. Tomasz Gałuszka, który odpowiadał na pytania dotyczące inkwizycji.

Najbliższe spotkanie „Teologii z prądem” już 10 grudnia o godz. 19.

Za: www.dominikanie.pl.