Home Wiadomości Cystersi: Belfer Roku w świętokrzyskim

Cystersi: Belfer Roku w świętokrzyskim

Redakcja

o. Jakub Zawadzki7.06.2016 r rozstrzygnięto plebiscyt na belfra roku 2015/16 w województwie świętokrzyskim. W Złotej Dziesiątce znalazły się 3 osoby duchowne: dwóch księży diecezjalnych i zakonnik z jędrzejowskiego klasztoru Cystersów  – Ojciec Jakub Zawadzki, który podczas gali mówił, że “nie szata zdobi człowieka, ale ta szata jak w przypadku osób duchownych zobowiązuje. Zakonnik zajął również pierwsze miejsce w powiecie jędrzejowskim i 3 w kategorii nauczycieli szkół podstawowych w województwie.

O. Jakub jest  katechetą w Szkole Podstawowej numer 3 w Jędrzejowie. Prowadzi wiele akcji charytatywnych, poprzez które pomaga dzieciakom. W ubiegłym roku właśnie dzieci przyznały mu nagrodę Gwiazda Szeryfa UNICEF. Ukończył między innymi Akademię Świętokrzyską w Kielcach, język rosyjski biznesu w Instytucie Puszkina w Moskwie oraz teologię na Wyższym Seminarium Duchownym w Panewnikach.

W 2015 roku został Człowiekiem Roku w powiecie jędrzejowskim i Człowiekiem Roku 2015 w województwie świętokrzyskim w kategorii Religia. Jego pasją jest gotowanie i florystyka kościelna.

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda