Home Wiadomości Cystersi: Jaki będzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny?

Cystersi: Jaki będzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny?

Redakcja

Już w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia w naszym klasztorze odbędzie się II Jarmark Wielkanocy. W tym roku zorganizowania jarmarku podjął się br. Filip. Zapytaliśmy go o kilka rzeczy związanych z tym wydarzeniem.

br. Fabian: Bracie Filipie, tegoroczny Jarmark Wielkanocny jest już drugą odsłoną tego wydarzenia. Skąd wziął się pomysł na tego typu inicjatywę?

br. Filip: Pomysł na zorganizowanie pierwszego jarmarku zrodził się w ubiegłym roku, chcąc zachęcić mieszkańców Wąchocka i pobliskich okolic do wspólnego działania razem. Każdy może zaprezentować tu swoje talenty i dzielić się nimi z innymi.

br. Fabian: Nasze opactwo wymaga ciągłych remontów i renowacji. Czy taki jarmark jest jakimś sposobem na pomoc finansową dla klasztoru?

br. Filip:Oczywiście! Ten jarmark służy między innymi po to, aby z pozyskanych przez nas środków wspomagać finansowo nasze opactwo. Miedzy innymi dzięki takiemu wsparciu można kontynuować podjęte już prace.

br. Fabian: Czy daję się zauważyć zainteresowanie wśród ludzi tym wydarzeniem?

br. Filip: Tak z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w to dzieło. Cieszy nas fakt, że ten pomysł przyjął się i podoba się ludziom, którzy ochoczo przybywają na jarmark .

br. Fabian: Wiem, że wielu wystawców wyraziło chęć wyeksponowania swojego rękodzieła. Jakich produktów możemy się spodziewać na tegorocznym jarmarku?

br. Filip: W tym roku zaprezentują się między innymi Muzeum ze Starachowic, dzieci ze szkół podstawowych, młodzież z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz wielu prywatnych wystawców. Będzie można nabyć wiele ciekawych rzeczy na stół wielkanocny, takich jak koszyczki, stroiki, pisanki i wiele innych i ciekawych ozdób.

br. Fabian: Także bracia cystersi tradycyjnie wystawią swoje produkty. Czy czeka nas jakaś nowość w ofercie cysterskiej?

br. Filip: Oczywiście będzie można nabyć wiele ciekawych rzeczy inspirowanych sztuką cysterską, oraz przepyszne ciasta i ciasteczka wykonywane własnoręcznie przez braci. Zaprezentujemy również stroiki świąteczne i palmy wielkanocne.

br. Fabian: Taki jarmark to zapewne duże przedsięwzięcie. Jak długo trwają przygotowania do niego?

br. Filip: Przygotowania trwają praktycznie od początku Wielkiego Postu. Tu, w tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Ojcu Wincentemu, naszemu magistrowi za wszelką pomoc i wsparcie. Wyrażam wdzięczność wszystkim współbraciom za poświęcony czas w przygotowanie tego jarmarku. Dziękuję również drukarni DORNAD ze Starachowic za zaprojektowanie i wydrukowanie plakatów.

Zatem drogi bracie dziękuję za rozmowę. Życzę powodzenia i zadowolenia z przebiegu II Jarmarku Wielkanocnego u Cystersów. Bóg zapłać.

Za: www.wachock.cystersi.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda