DEON.pl rośnie w siłę

Współtworzony przez jezuitów portal społeczno-informacyjny DEON.pl z miesiąca na miesiąc nabiera rozpędu na arenie katolickich portali w Polsce. O tym jak jest obecnie parę zdań pisze redaktor Piotr Żyłka (twórca projektu FaceBóg oraz profilu Franciszek).

Na początek trochę statystyk obejmujących październik i listopad:

Październik:

– wizyty: 1 553 347
– unikalni użytkownicy: 675 018
– 8 października mięliśmy 80 500 wejść. To drugi najlepszy wynik w historii portalu.

Listopad:

– prawdopodobnie uda się nam przekroczyć liczbę 750 tysięcy unikalnych użytkowników, co oznacza, że stajemy się samodzielnym liderem w rankingu popularności portali katolickich (zosta- wiając w tyle serwisy opoka.org.pl, wiara.pl, gosc.pl, fronda.pl, ekai.pl i wszystkie inne),

– przekroczyliśmy granicę 50 000 fanów na profilu DEON.pl na Facebooku, 85 000 fanów Projektu faceBóg i 167 000 fanów papieskiego profilu Franciszek,

Ukazała się pierwsza książka z serii DEON.pl „Alfabet Franciszka”. Teksty papieża wybrał i opracował Piotr Żyłka, piękną okładkę przygotował Przemo Wysogląd SJ, który nie tak dawno zasłynął pierwszą komiksową hagiografią K.O.S.T.K.A.

Stałymi publicystami portalu zostali ks. Adam Błyszcz CR i redaktor naczelny Wydawnictwa WAM o. Jacek Siepsiak SJ.

W październiku uruchomiliśmy serwis z dokumentami Jana Pawła II. Od początku listopada pracujemy nad nowy serwisem „Pro-life”. Pomaga nam praktykantka Karolina Żelasko, która zajmuje się tym projektem. 26 listopada jako pierwsi (i jedyni tego dnia) opublikowaliśmy cały tekst adhortacji apostolskiej Evangelii gaudium Ojca Świętego Franciszka.

Piotr Żyłka/ RED.

Za: www.deon.pl.