Home Wiadomości Dominikanie: „Im gorzej, tym lepiej”

Dominikanie: „Im gorzej, tym lepiej”

Redakcja

O starotestamentowym proroku Jeremiaszu i Świętym Pawle z Nowego Testamentu będzie mówił ojciec Krzysztof Pałys w Dominikańskiej Szkole Wiary w Łodzi i Zgierzu.

„Prorokowi Jeremiaszowi po ludzku nic się w życiu nie udało, nawet śmierć mu nie wyszła, bo nie został męczennikiem. Podobnie było ze Świętym Pawłem, który przeżywał mnóstwo trudności i wydawało mu się, że jego starania nic dobrego nie przynoszą” – mówi o. Pałys.

„A jednak w obu tych postaciach pociągające jest to, że dali się prowadzić Bogu, a owoce ich życia okazały się wielkie, nawet jeżeli oni sami nie zdawali sobie z tego sprawy” – dodaje o. Pałys.

Wykład zatytułowany: „Im gorzej, tym lepiej”. O rozterkach Jeremiasza i Pawła z Tarsu” o. Pałys wygłosi najpierw 12 kwietnia o godz. 19 w domu parafialnym przy kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, a dzień później o godz. 17 w łódzkim klasztorze dominikanów.

„Stało się już tradycją, że wykłady łódzkiej Szkoły Wiary organizujemy także w sąsiednim Zgierzu, żeby ułatwić uczestniczenie w nich tutejszym mieszkańcom” – mówi Piotr Grodecki, świecki dominikanin ze Zgierza.

Warto dodać, że to właśnie świeccy dominikanie byli inicjatorami łódzkiej Szkoły Wiary, która zainicjowała działalność w mieście rok przed przybyciem do Łodzi w 2004 roku braci kaznodziejów.

Organizatorem wykładów Dominikańskiej Szkoły Wiary w Zgierzu obok fraterni świeckich dominikanów jest miejscowy Klub Inteligencji Katolickiej.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda