Home Wiadomości Dominikanie: „Myśląc z Wojtyłą…”

Dominikanie: „Myśląc z Wojtyłą…”

Redakcja

Ojciec Jan Andrzej Kłoczowski weźmie udział w warszawskiej debacie w ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II. Na spotkanie „Myśląc z Wojtyłą…” zaprasza kardynał Kazimierz Nycz.

„Myśląc z Wojtyłą…” to cykl comiesięcznych spotkań i dyskusji w Domu Arcybiskupów Warszawskich przed kwietniową kanonizacją Papieża z Polski. Jak zapowiadają organizatorzy, mają one „na nowo odsłonić dziedzictwo przyszłego świętego”.

W pierwszej debacie „Myśląc z Wojtyłą… o Bogu”, która odbędzie się 19 listopada, udział wezmą: dominikanin o. prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski, dr hab. Elżbieta Adamiak, prof. dr hab. Zbigniew Mikołejko. Poezję Andrzeja Jawienia (Karola Wojtyły) czytać będą: Anna Nehrebecka i Andrzej Seweryn. Spotkanie poprowadzi Marek Zając.

W kolejnych miesiącach, aż do kwietnia przyszłego roku, odbędą się debaty: o człowieku, Europie, Kościele, Polsce i młodzieży.

Wraz z kard. Nyczem spotkania współorganizują Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, kwartalnik „Więź”, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie oraz Instytut Papieża Jana Pawła II.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda