Home Wiadomości „Wołczyn w Krakowie” o wolności

„Wołczyn w Krakowie” o wolności

Redakcja

„Czynię wolność! Czy nie wolno?” – pod takim hasłem w dniach 8-11 listopada odbyła się dziewiąta edycja młodzieżowego spotkania „Wołczyn w Krakowie”, której organizatorami byli Bracia Mniejsi Kapucyni Prowincji Krakowskiej.

Tym razem kapucyni chcieli spojrzeć na życie z perspektywy wartości, jaką jest WOLNOŚĆ. Tę zewnętrzną, o którą walczyli przodkowie, jak również wolność osobistą. Dobrą okazją ku temu była 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypadała na czas trwania Spotkania.

„Wołczyn w Krakowie” oprócz okazji do spowiedzi i modlitwy był dla młodzieży czasem, w którym mogli posłuchać konferencji dr. Stanisława Szuro pt. „Droga Polski do niepodległości”. Po niej odbył się zorganizowany specjalnie na potrzeby spotkania marsz patriotyczny, który zakończył się na Wawelu zwiedzaniem Grobów Królewskich i Mszą św. w intencji Ojczyzny przy Konfesji św. Stanisława, której przewodniczył o. Jerzy Pająk OFMCap, kapelan środowisk niepodległościowych.

Dobrym odbiorem wśród młodzieży cieszyła się również projekcja filmu „The Human Experience”, którą ubogacił swoją obecnością jeden z jego twórców. W niedzielę odbyła się patriotyczna gra miejska. Miała ona na celu przybliżenie wydarzeń, które rozegrały się w Krakowie w listopadzie 1918 roku. W niedzielny wieczór odbył się koncert zespołu „Prokoncepcja”, a po nim uczestnicy spotkania odśpiewali pieśni patriotycznych, przy animacji muzycznej zespołu Play&Pray.

W dziewiątej edycji spotkania „Wołczyn w Krakowie” udział wzięło 190 osób. Najliczniejsze grupy przyjechały autokarami (Stalowa Wola oraz Wola k/Oświęcimia). Kilkunastoosobowa grupa przybyły z Nowej Soli.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomagali przy organizacji spotkania i w czasie jego trwania.

Następne spotkanie „Wołczyn w Krakowie” 10. edycja odbędzie się w dniach 21-23 marca 2013 roku. Bracia Mniejsi Kapucyni serdecznie zapraszają!

Deo Gratias!

Bracia organizatorzy:
Bogumił Kusiak, Paweł Pelczar i Michał Ferenc

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda