Home Wiadomości Dominikanie: Nominacja dla „Dziadka”

Dominikanie: Nominacja dla „Dziadka”

Redakcja

Wydana przez dominikańską oficynę „W drodze” książka Zofii Staneckiej „Świat według dziadka” otrzymała nominację do nagrody IBBY – prestiżowej organizacji promującej książki dla dzieci i młodzieży.

To już 25. edycja konkursu „Książka Roku” Polskiej Sekcji IBBY. Pozycję Zofii Staneckiej nominowano w kategorii literackiej, wśród kilkunastu innych tytułów. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 6 grudnia w Muzeum Literatury w Warszawie.

„Świat według dziadka” to opowieść o spotkaniu wnuczka Rysia ze swoim dziadkiem Franciszkiem, na podstawie której autorka udowadnia, „że starość i młodość mogą się nie tylko pięknie uzupełniać, ale wręcz wzbogacać”.

„Książkę tę pisałam z myślą o moim dziadku Tadeuszu, który jako siedemdziesięciolatek został poetą, i o Irenie Jurgielewiczowej, która w wieku stu lat wciąż była ciekawa ludzi i świata. Obojgu dziękuję za to, że uczyli mnie miłości, życia i obdarzali przyjaźnią” – napisała we wstępie Zofia Stanecka.

IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych jest międzynarodową organizacją, zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Powstała w 1953 roku w Zurychu, a jedną z jej założycielek była szwedzka pisarka Astrid Lindgren. Polska sekcja IBBY istnieje od 1974 roku.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda