Home Wiadomości Relikwie bł. José Sancheza del Rio u redemptorystów w Szczecinie

Relikwie bł. José Sancheza del Rio u redemptorystów w Szczecinie

Redakcja

W dniach 13-16 listopada br. w parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Szczecinie, którą prowadzą redemptoryści, gościły relikwie bł. José Sancheza del Rio – męczennika z Meksyku.

Mimo iż trasa peregrynacji relikwii była już wcześniej ustalona i obejmowała tylko kilka parafii w Szczecinie i okolicach, to dzięki staraniom o. proboszcza Andrzeja Laskosza udało się sprowadzić szczątki błogosławionego męczennika również do naszej wspólnoty parafialnej. I to na cztery dni!

W środę, 20 listopada wieczorem, o. proboszcz wraz z o. Grzegorzem udali się do sąsiedniej parafii, by przejąć relikwie. Pierwszego wieczoru przy relikwiach modlili się współbracia w klasztornej kaplicy. W czwartek na wieczorną Eucharystię w sposób szczególny zaproszone były dzieci, a w piątek młodzież wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi. Po każdej Mszy św. odmawialiśmy modlitwę w intencji uczestników, a także oddawaliśmy cześć relikwiom poprzez ucałowanie. Po zakończeniu uroczystości w kościele odbyła się projekcja filmu „Cristiada”, poświęconego prześladowaniom katolików w Meksyku w pierwszej połowie XX wieku, którego bohaterem jest bł. José.

Obecność bł. José w naszej parafii była powodem zgromadzenia się dużej ilości wiernych, którzy przybywali, by modlić się w ważnych dla siebie i swoich rodzin intencjach. Niech ten młody męczennik wyprasza nam odwagę do radosnego wyznawania naszej wiary wśród licznych przeciwności dzisiejszego czasu.

o. Grzegorz Woś CSsR


MODLITWA

Błogosławiony José, najmniejszy żołnierzu Chrystusa, którego ostatnie krwawe kroki zaprowadziły w ramiona naszej Pani i naszego Pana, zachowaj nas, pozostających tu na ziemi, w zdrowiu i sile, abyśmy umieli mężnie znosić przeciwności i wiernie trwać przy Chrystusie do samego końca. Miej w swej opiece dzieci i młodzież, których niewinność jest zagrożona. Kieruj ich serca ku wszystkiemu, co dobre, święte i szlachetne oraz napełniaj je żywą wiarą i niezachwianą nadzieją. Niech ufność swą pokładają w Najświętszym Sercu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda