Home Wiadomości Dominikanie: Seminaria z Tomasza i nie tylko

Dominikanie: Seminaria z Tomasza i nie tylko

Redakcja

W klasztorze na warszawskim Służewie ruszają otwarte seminaria poświęcone nauczaniu Świętego Tomasza z Akwinu i dziejom Kościoła w Polsce. Organizuje je Instytut Tomistyczny.

Jednym z tematów seminaryjnych będzie kwestia dobra i zła w „Summie teologii” Świętego Tomasza z Akwinu. Poprowadzi je dominikański teolog moralista, o. Michał Mrozek. Pierwsze z cyklu spotkań odbędzie się 16 listopada.

„To znakomita okazja, aby spotkać się z myślą tego wielkiego teologa u źródła, nauczyć się jego metody myślenia w teologii, zachwycić wizją człowieka i Boga, jakie proponuje” – zachęcają do udziału w spotkaniach z o. Mrozkiem organizatorzy.

Świętego Tomasza z Akwinu jako kaznodzieję będzie natomiast można poznać na seminarium prowadzonym przez dyrektora Instytutu Tomistycznego, o. Pawła Krupę. Pierwsze z nich odbędzie się 19 listopada.

O. Krupa przygotowuje polski przekład kazań Akwinaty, których wydanie krytyczne ukazało się w tym roku w Paryżu. Na seminarium będą czytane obszerne ich fragmenty, a dzięki edycji krytycznej, słuchacze będą mogli poznać, jak Święty Tomasz używał swojej wiedzy teologicznej na ambonie.

Instytut Tomistyczny organizuje też seminarium poświęcone religijności i historii Kościoła katolickiego na ziemiach polskich od XVIII do XX wieku. Poprowadzą je dr Martyna Deszczyńska i zaproszeni goście. Pierwsze spotkanie już 12 listopada.

Udział w seminariach i wykładach jest bezpłatny, a ich uczestnicy zobowiązują się do regularnego i czynnego udziału w zajęciach, które potrwają do czerwca przyszłego roku.

Więcej informacji na stronach Instytutu.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda