Home Wiadomości Dominikanie: W Łodzi i Zgierzu o kryzysach w Kościele

Dominikanie: W Łodzi i Zgierzu o kryzysach w Kościele

Redakcja

O tym jak reagować na trudne sytuacje w Kościele będzie mówił ojciec Wojciech Jędrzejewski w Dominikańskiej Szkole Wiary w Łodzi i Zgierzu.

Prelekcję pod tytułem „Miedzy troską a niepokojem” łódzki dominikanin wygłosi 22 listopada o godz. 19 w domu parafialnym przy kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, a dzień później o godz. 17 – w łódzkim klasztorze dominikanów.

„Sposoby naszego reagowania na sytuacje trudne mogą być jałowe i wyniszczające. Spychać w równię pochyłą niepokoju. Jak tego uniknąć? Kluczem jest postawa troski. Jak nie pomylić tych obu zachowań? O tym będę mówił w wykładzie” – zapowiada o. Jędrzejewski.

Inicjatorami powstania Dominikańskiej Szkoły Wiary w Łodzi byli świeccy dominikanie – zainicjowała ona swoją działalność już na  rok przed przybyciem do tego miasta w 2004 roku braci kaznodziejów. Tradycyjnie też wykłady łódzkiej Szkoły Wiary odbywają się także w sąsiednim Zgierzu.

Organizatorem wykładów Dominikańskiej Szkoły Wiary w Zgierzu obok fraterni świeckich dominikanów jest miejscowy Klub Inteligencji Katolickiej.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda