Home Wiadomości Kapucyni: W trosce o uzależnionych

Kapucyni: W trosce o uzależnionych

Redakcja

W dniach 27-29 września 2013 r. odbyły się XXX Spotkania Trzeźwościowe dla alkoholików oraz ich rodzin, przyjaciół i znajomych. Tradycyjnie już miejscem spotkania były Sulistrowice.

Gospodarzem znajdującego się tam Domu Trzeźwości jest ks. prałat dr Ryszard Staszak, proboszcz miejscowej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Od piętnastu lat w spotkaniach biorą udział członkowie grupy Anonimowych Alkoholików „Sudecka”, która spotyka się przy kapucyńskim kościele pw. św. Augustyna we Wrocławiu. Osoby, które uczestniczyły w tych spotkaniach utworzyły grupę pod nazwą „Sulistrowice”. Spotkania u podnóża Ślęży, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca, są okazją do oddania się pod opiekę i przewodnictwo Ślężańskiej Pani. Zmagającym się ze zniewoleniem oraz ich bliskich, wspierał duchowo swoją obecnością kapucyn, br. Aleksander Piątkowski OFMCap. Homilie, które głosił dotyczyły osoby proroka Zachariasza. Integracyjne spotkania trzeźwościowe na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego mają za zadanie zatrzymać uczestników „w drodze”, zwrócić uwagę na dzieło stworzenia oraz odrodzić do nowego życia w trzeźwości.

Mityngi grupy AA „Sudecka” odbywają się we czwartki, o godz. 18.30, w sali nr 122 (I piętro) domu parafialnego. Każdy ostatni czwartek miesiąca jest mityngiem otwartym, czyli wstęp ma każdy zainteresowany.

Bracia Mniejsi Kapucyni z Wrocławia

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda