Home Wiadomości Dominikanie: Wykłady o ubóstwie i sakramentach

Dominikanie: Wykłady o ubóstwie i sakramentach

Redakcja

Czy ubóstwo jest zawsze cnotą i czym dla prawosławnych są sakramenty? To tematy wykładów Dominikańskiej Szkoły Wiary w Poznaniu i Lublinie.

„Siostra naszego Boga – czyli o tym, że ubóstwo nie czyni z nas świętych” – tak brzmi tytuł prelekcji, którą 23 lutego o godz. 16 w poznańskim klasztorze dominikanów wygłosi redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”, o. Roman Bielecki.

Obecna edycja odbywających się od października comiesięcznych wykładów Dominikańskiej Szkoły Wiary w Poznaniu nosi tytuł „Duchowość w mieście”.

„Dlaczego w mieście? Wydawałoby się, że jeśli chce się stać człowiekiem duchowym i posiada się pragnienie rozwijania w sobie duchowości, to trzeba uciekać z miasta. Oczywiście, niekiedy trzeba odpocząć od miasta. Ale większość z nas żyje w mieście, tu toczy się nasze życie. A to na nim musi opierać się życie duchowe, a nie w opozycji do niego” – tłumaczy opiekun DSW w Poznaniu, o. Maciej Biskup.

23 lutego wykład Szkoły Wiary odbędzie się także w lubelskim klasztorze dominikanów o. Igor Gnius wygłosi tam o godz. 17 prelekcję na temat: „Sakramenty jako namacalne znaki obecności Boga w tradycji prawosławnej”.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda