Home Wiadomości Dominikanie: Zaduszki Teatralne

Dominikanie: Zaduszki Teatralne

Redakcja

Za zmarłych ludzi teatru modlić się będą w poniedziałek uczestnicy mszy świętej w szczecińskim kościele ojców dominikanów.

Mszę w kościele Świętego Dominika odprawi o godz. 19 przeor szczecińskich dominikanów i proboszcz prowadzonej przez nich parafii, o. Maciej Biskup. Następnie w świątyni odbędzie się Koncert Zaduszkowy z udziałem artystów scen szczecińskich.

Podczas koncertu zabrzmi „Stabat Mater” Giovanni Battisty Pergolesiego. Wystąpią: Ewa Filipowicz – mezzosopran, Lucyna Boguszewska – sopran, Norbert Twórczyński –dyrygent. Recytacja: Paweł Niczewski, Wiesław Łągiewka, Bolesława Fafińska, Mirosław Kupiec, Anna Gielarowska. Całość poprowadzi Mirosław Kosiński, prezes lokalnego oddziału Związku Artystów Scen Polskich.

Zaduszki Teatralne u szczecińskich dominikanów odbywają się od 2006 roku. Tutejszy klasztor organizuje je co roku z Zarządem Oddziału Związku Artystów Scen Polskich w Szczecinie.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda