Home Wiadomości Pożegnania: br. Klaudiusz – Kazimierz Kamieński OH

Pożegnania: br. Klaudiusz – Kazimierz Kamieński OH

Redakcja

10 listopada 2013 roku odszedł do Pana w 73 roku życia, 45 roku ślubów zakonnych Br. Klaudiusz – Kazimierz Kamieński OH.

Brat Klaudiusz syn Zygmunta i Anny (z domu Jasińskiej) urodził się 2 marca 1940 roku w miejscowości Komion (diecezja warszawska). Do Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego wstąpił 1 marca 1968 roku – przyjęty przez ówczesnego prowincjała br. Salezego Jasika. Postulat odbył w Krakowie, 15 czerwca 1968 roku rozpoczyna nowicjat, a rok później, 24 czerwca składa pierwsze śluby by w 1975 roku – na ręce ówczesnego prowincjała br. Jana Kantego Rucińskiego – złożyć śluby wieczyste.

Przez 44 lata posługi zakonnej pracował w Konwentach w Krakowie, Łodzi, Iwoniczu, Cieszynie i Warszawie. W latach 1976 – 1977 był kierownikiem Domu Pomocy Społecznej  w Iwoniczu.

W 1977 roku został mianowany Mistrzem Nowicjatu i pełnił tę funkcję przez trzy lata. W 1983 roku został przeniesiony z Łodzi do Rzymu, gdzie przez 24 lata posługiwał  w aptece watykańskiej, sprawując obowiązki aptekarza, przewodnika watykańskiego i nade wszystko Dobrego Brata.

Po powrocie do Prowincji w 2007 roku posługuje w Konwencie  p.w. św. Jana Bożego i Andrzeja Apostoła w Warszawie przy ul. Bonifraterskiej 12. Następnie od 2010 roku Brat Klaudiusz przebywa w Konwencie p.w. św. Ryszarda Pampuri w Warszawie, pełniąc m.in. urząd II Radnego. Do końca czynnie udzielał się we wszystkich pracach zleconych przez Przeora, pracuje w aptece, jadłodajni i ogrodzie. Zawsze oddany, pełen radości płynącej z serca, uczynny dla braci otwarty dla gości.

Msza św. pogrzebowa odbyła się 14 listopada 2013 roku o godz. 13.00 w kościele parafialnym p.w. Św. Jana Bożego w Warszawie.

Polecamy brata Klaudiusza modlitwie współbraci.

Za: Brat Jan z Dukli , sekretarz prowincji Bonifratrów.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda