Home Wiadomości Dwusetlecie urodzin Księdza Bosko ogłoszone wydarzeniem narodowym przez rząd argentyński

Dwusetlecie urodzin Księdza Bosko ogłoszone wydarzeniem narodowym przez rząd argentyński

Redakcja

Rząd Argentyny, za pośrednictwem Krajowego Sekretariatu ds. Kultu, ogłosił wydarzeniem narodowym obchody, jakie wspólnoty salezjańskie zrealizują w Argentynie w roku 2015, czcząc dwusetną rocznicę urodzin św. Jana Bosko pod hasłem “Ksiądz Bosko 200 lat z wami”.

W oświadczeniu tym czytamy, że celem obchodów jest pogłębienie osoby Księdza Bosko, uważanego za człowieka w sposób szczególny zaangażowanego na rzecz wychowania i kształcenia dzieci i młodzieży oraz przemiany rzeczywistości spolecznej w sektorach najbardziej zagrożonych, czyniąc to poprzez wychowanie i nauczanie wartości chrześcijańskich.

Sekretariat ds. Kultu zauważa poza tym, że w 2015 roku przypada także 140 lat przybycia pierwszych salezjanów do Argentyny, wypowiadając się z uznaniem dla pracy, jaką zakonnicy i wychowawcy salezjańscy wykonują dotąd w Argentynie, oddając się służbie na rzecz potrzebujących i pracując na rzecz przemiany rzeczywistości społecznej w najbardziej problematycznych sektorach.

W tym miejscu zaznaczono, że salezjanie prowadzą w kraju szkoły podstawowe, średnie, agro-techniczne, przemysłowe i przysposobienia zawodowego, a także ośrodki dla nieletnich, ośrodki prewencji i misji. Są to dzieła, w które angażuje się obecnie 745 585 osób w ok. 131 domach, znajdujących się w 21 prowincjach argentyńskich.

W oświadczeniu zachęca się wspólnoty salezjańskie w Argentynie, by te wykorzystały tegoroczne obchody Dwusetlecia jako okazję do uwrażliwienia ludności na tematy praw i możliwości młodzieży pokrzywdzonej, wychodząc poza to, co już stanowi obszar działania dzieł salezjańskich.

Więcej informacji na oficjalnej stronie obchodów Dwusetlecia w Argentynie: www.bicentenariodb.org.ar.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda