Home Wiadomości FRA spełnia marzenia o wyjeździe do Asyżu – Brodnica

FRA spełnia marzenia o wyjeździe do Asyżu – Brodnica

Redakcja

Podczas jednych z październikowych spotkań naszej brodnickiej wspólnoty Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego zrodził się pomysł, aby pojechać do ziemi naszego świętego Ojca Franciszka. Okazało się bowiem, że to marzenie, któremu na imię Asyż kryje się w niejednym sercu brodnickiego Fratersa.

Zadzwoniliśmy do zaprzyjaźnionego kierowcy, który rozjaśnił nam koszty związane z przejazdem z Polski do Asyżu. I zaczęło się szukanie pomysłów, aby zrealizować nasze marzenie. Dwa tygodnie później jeden z naszych przyniósł na spotkanie płaskorzeźbę św. Franciszka. Była piękna! Prawdziwe drewno ktoś krzyknął!!! Nie! To gips pomalowany dwa razy lakiero – bejcą – uświadomiła nas moderatorka. Eureka!!!  I …. Z okazji kanonizacji Jana Pawła II, młodzież Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego z Brodnicy rozprowadzała ręcznie robione płaskorzeźby z podobizną świętego. Wśród parafian cieszyły się bardzo dużą popularnością, albowiem rozprowadziliśmy aż 280 sztuk. Dzięki zebranym dobrowolnym ofiarom przybliżyliśmy się o kolejny krok do spełnienia marzenia, jakim jest pielgrzymka do ziemi św. Franciszka.

Pan dał nam braci…. To cudowne słowa św. Franciszka. O. Arkadiusz, który pracuje w naszym klasztorze powiedział, kiedyś, że pragnie odwiedzić go rodzina, która jak nie jednym wiadomo zajmuję się życiem artystycznym. I zrodził się kolejny pomysł….  W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny 3 maja, Brodniczanie mieli okazję wziąć udział w niesamowitym występie artystów iluzji. Młodzież franciszkańska zorganizowała widowisko w iście hollywoodzkim stylu. Dzięki wielkiej pomocy o. dra Arkadiusza Czai, o. gwardiana Bonusa Dąbrowskiego oraz Brodnickiego Domu Kultury  przyjechali do nas: Oriano (Stanisław Czaja) oraz Duo Paulo (Joanna i Paweł Czaja).

Tańce, konkursy i klaun były szczególną atrakcją dla najmłodszych. Nie mogli źle bawić się również starsi, zabawiani sztuczkami, których w logiczny sposób wyjaśnić się nie dało. Występ uwieńczył taniec specjalnie zaproszonych gwiazd show-biznesu w które wcieliła się młodzież: zarówno tych prawdziwych (m. in.: Mariusz Pudzianowski, Chuck Norris, Maciej Musiał), jak i tych fantastycznych (m. in.: Zgredek, Shrek). Na widzów czekały także pachnące domowe ciasta oraz ciepłe napoje. Wstęp był całkowicie darmowy, a ci, którym się podobało mogli zostawić ofiarę na pielgrzymkę młodzieży do kraju św. Franciszka. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy występując charytatywnie sprawili, że jesteśmy coraz bliżej spełnienia naszego marzenia. Bogu Niech będą dzięki !!!

Za: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda