Home WiadomościZ kraju Wybory przełożonej generalnej i jej rady w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej

Wybory przełożonej generalnej i jej rady w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej

Redakcja

6 maja 2014 roku, podczas VIII Kapituły Generalnej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej na nową Przełożoną Generalną została wybrana s. Ewa Kaczmarek MChR (na dole pierwsza z lewej).

Matka Ewa urodziła się 16 września 1966 r. w Koninie. Do Zgromadzenia wstąpiła 1986 r. Pierwszą profesję zakonną złożyła w 1989 r., a wieczystą w roku 1994. W latach 1990-1995 odbyła studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które ukończyła pracą magisterską na seminarium z Historii Kościoła na temat: „Siostry Misjonarki Chrystusa Króla w latach 1959-1990.” Kolejne cztery lata studiowała na studiach doktoranckich z zakresu Historii Kościoła. Pracę doktorską: „Polityka władz partyjnych i rządowych wobec zgromadzeń żeńskich w Polsce w latach 1945-56” pisała u ks. prof. Zygmunta Zielińskiego. Obroniła ją 9 maja 2006 r. Pracowała jako katechetka w Pyrzycach i w Warszawie. Przez osiem lat posługiwała w Zgromadzeniu jako mistrzyni junioratu, natomiast przez ostatnie lata, od 2008 do 2014 pełniła urząd Wikarii Generalnej Zgromadzenia.

Na Kapitule pozostałymi członkiniami rady generalnej zostały wybrane: s. Janina Koszyk – wikaria generalna, s. Urszula Fabisiak – sekretarka generalna, s. Dorota Galewska – ekonomka generalna i s. Edyta Rychel – radna generalna.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda