Franciszek: nowi błogosławieni wzorem świadectwa Ewangelii

bł. Irena Stefani, Włoszka, ze zgromadzenia Misjonarek Matki Bożej PocieszeniaNa zakończenie południowego spotkania z wiernymi Papież Franciszek modlił się, by „przykład nowych błogosławionych wzbudził w każdym z nas pragnienie dawania świadectwa Ewangelii z odwagą i wyrzeczeniem”. 

Tym samym nawiązał do dwóch uroczystości beatyfikacyjnych, które wczoraj miały miejsce w Salwadorze i Kenii, gdzie do chwały ołtarzy wyniesieni zostali męczeński arcybiskup i misjonarka, która oddała swe życie opiekując się chorymi na dżumę.

„Abp Oscar Romero, metropolita San Salwador, został zabity z nienawiści do wiary, podczas sprawowania Eucharystii. Ten gorliwy pasterz, wzorem Jezusa, chciał pozostać wśród swojego ludu, szczególnie ubogich i uciśnionych, nawet za cenę życia. Zakonnica to  siostra Irena Stefani, Włoszka, ze zgromadzenia Misjonarek Matki Bożej Pocieszenia, która służyła ludności kenijskiej z radością, miłosierdziem i pełnym wrażliwości współczuciem. Niech heroiczny przykład tych błogosławionych wzbudzi w każdym z nas pragnienie dawania świadectwa Ewangelii z odwagą i wyrzeczeniem” – powiedział Papież.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie.