Franciszkanie: Rycerze na Alwernii

W dniach 28 czerwca – 4 lipca 2014 r. w Pakości odbyły się rekolekcje, zwane Alwernią, dla Rycerzy św. Franciszka z całej naszej prowincji. Prowadził je o. Hubert, a pomagał br. Benedykt wraz z czwórką animatorów.

Dwudziestu siedmiu rycerzy na swoich rekolekcjach pogłębiało wiedzę o Jezusie Chrystusie oraz św. Franciszku poprzez codzienne konferencje, modlitwę brewiarzową, udział we Mszy świętej oraz czytanie bajek o Biedaczynie z Asyżu. Ponad to, dzięki codziennej rekreacji, udziału w warsztatach oraz spędzaniem razem czasu udało się nam stworzyć wspólnotę.

W środę udaliśmy się do miasteczka westernowego Silverado, gdzie mogliśmy poznać kulturę Dzikiego Zachodu, zobaczyć pokazy konne, inscenizację napadu na bank i brać udział w wielu ciekawych atrakcjach. W czwartek natomiast rycerze po Mszy świętej zaśpiewały pieśni religijne oraz franciszkańskie dla wszystkich zgromadzonych w Kościele. Ostatniego dnia, w piątek, swoją obecnością zaszczycił nas o. Marek, który od dwóch lat jest na Ukrainie. Opowiedział nam o posłudze oraz odpowiedział na nasze pytania. .

Były to owocne rekolekcje dla wszystkich uczestników oraz animatorów. Bóg zapłać wszystkim dzięki, którym mogły one się odbyć.

Asia z Pakości

Za: www.franciszkanie.net.