Franciszkanie: XXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Msza św. pod przewodnictwem ks. prof. dr hab. Mirosława Mroza rozpoczęła 24 listopada o godz. 12.15 w kościele farnym w Brodnicy XXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Hasło tegorocznego Tygodnia brzmiało Wierzę w Syna Bożego. W bogaty program imprez, które zaplanowali organizatorzy wpisał się Konkurs pieśni religijnej , który został przeprowadzony w Brodnickim Domu Kultury. Udział w tym konkursie wzięła Schola „Wiwatki” z brodnickiego „klasztorka” prowadzona przez p. mgr Marlenę Wiwatowską i jej męża Piotra – organisty.

Schola przed licznie zgromadzoną publicznością zaśpiewa piosenkę Arki Noego pt: „Poszli w ciemno”. Wykonanie musiało zrobić na Jury, wielkie wrażenie, ponieważ wśród 17 zespołów, które wzięły udział w tym przeglądzie pierwsze miejsce zajęły właśnie „Wiwatki” J To kolejny sukces, który wpisuje się już 5 – letnią działalność scholi. Niech św. Cecylia, której liturgiczne wspomnienie obchodziliśmy 22 listopada wspomaga Was każdego dnia. Niech Pan Wam błogosławi i wspomaga w rozwijaniu talentu muzycznego !!!

Oskar Lewandowski OFM

Za: www.franciszkanie.net.