Home Wiadomości Franciszkańskie „tak” dla „Jednego z nas”

Franciszkańskie „tak” dla „Jednego z nas”

Redakcja

Franciszkanie poparli Europejską Inicjatywę Obywatelską „Jeden z nas”. Jeszcze w czerwcu bracia z krakowskiej prowincji będą zbierać przy swoich klasztorach podpisy pod deklaracją poparcia dla prawnej ochrony godności i życia każdej istoty ludzkiej.

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z nas” jest pierwszą próbą podjętą przez organizacje broniące życia z całej Europy, zmierzającą do zmiany europejskich przepisów, tak by zablokować finansowanie przez Unię Europejską instytucji, zajmujących się szerzeniem aborcji lub eksperymentowaniem nad embrionalnymi komórkami macierzystymi, a co za tym idzie, ich niszczeniem.

Inicjatywa wykorzystuje nowe narzędzie stworzone przez Parlament Europejski, które pozwala milionowi obywateli Unii na złożenie własnego projektu zmiany prawa europejskiego.

Inicjatywa otrzymała oficjalne poparcie Stolicy Apostolskiej, Konferencji Episkopatu Polski i Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Swoje „tak” dla życia można już wyrazić, wchodząc na stronę internetową: www.jedenznas.pl i oddając tam swój głos poparcia.

W tej chwili jest już zebranych ponad pół miliona podpisów z wymaganego jednego miliona.

jms

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda