Gdynia: koncert The Continentals

W niedzielę 3 sierpnia w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku (ul. Halicka 6A) odbędzie się koncert Worschip międzynarodowego zespołu The Continentals. Zapraszają na niego Franciszkańskie Centrum Kultury Gdynia, Wspólnota „Czas dla Rodzin”.

Wstęp wolny!!!

The Continentals to jeden z najstarszych i największych ruchów muzycznych na świecie. Grupa zapaleńców w roku 1963 rozpoczęła wakacyjne tournee po Stanach Zjednoczonych starając się łączyć talent muzyczny z ewangelizacją. Po kilku latach, przemierzając cały amerykański kontynent, stwierdzili, że warto nadać tej inicjatywie kształt organizacyjny i nazwali się – od długotrwałego charakteru podróży, jakie odbywali – The Continentals.

Obecnie koncerty rozbrzmiewają w wielkich katedrach Europy i w maleńkich salkach gdzieś w Tajlandii, dla dorosłych, młodzieży i dzieci, zawsze z nadzieją na dotarcie do najgłębszych potrzeb ludzi: fizycznych, emocjonalnych i duchowych. W swym przesłaniu zespół skupia się na podstawowych prawdach chrześcijańskich.

Rokrocznie na świecie inicjatywa Continentals angażuje 45 tysięcy ludzi, co pozwala zrealizować fenomenalną ilość około 1500 koncertów. Uczestnicy Continentals wierzą, że mogą wykorzystać swoje talenty i zapał by zachęcać ludzi do zbliżenia się do Jezusa Chrystusa i do jego miłości. Zarazem udział w warsztatach wiąże się z olbrzymim wysiłkiem. Każde tournee zajmuje najczęściej 4 tygodnie ćwiczeń, występów i wyczerpujących podróży. W zamian każdy uczestnik zdobywa doświadczenie sceniczne, pozyskuje nowych przyjaciół z różnych krajów i czuje ogromną satysfakcję płynącą ze służby dla Boga i Jego Królestwa. W tych warunkach codzienna modlitwa „przyjdź Królestwo Twoje” nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Zasadą uczestnictwa jest też zachowywanie wysokich standardów moralnych i osobiste naśladownictwo Jezusa. To autentyczne przeżycie wyrażane jest potem na scenie, gdzie widzowie są zarażani entuzjazmem i zaangażowaniem artystów na scenie.

Międzynarodowe grupy stałych współpracowników powstały oprócz USA, także w Południowej Afryce, Brazylii, Chile, Francji, Holandii, Niemczech, Słowacji, Rumunii a nawet Japonii. W Polsce The Continentals nie ma swoich stałych przedstawicieli, ale ochotnicy gotowi włączyć się do tego pięknego dzieła są poszukiwani. Istnieją trzy zasadnicze formacje dostosowane do wieku uczestników: The Continentals (dorośli), The Young Continentals (młodzież) oraz The Continentals Kids (dzieci).

W zeszłych latach w Trójmieście było już kilka ich występów – w tym we współpracy z Gdańską Szkołą Nowej Ewangelizacji na sopockim molo i na Jarmarku Dominikańskim. Organizatorom udaje się co roku zrealizować w Europie kilka tournee, przy udziale i zaangażowaniu ponad 30 młodych osób, które przeżywaja swoje wakacje (w niektórych krajach na Zachodzie wakacje trwają tylko 6 tygodni!), by przez miesiąc, dzień w dzień spać w innym mieście i występować w energetycznym spektaklu, z zachętą dla innych młodych ludzi!

W tym roku będziemy mieli okazję gościć grupę The Continentals. Zespół zrealizuje kilkanaście koncertów Europie w tym jeden w Gdyni w Parafii P.W. CHRYSTUSA KRÓLA w Gdynia Małym Kacku ul.Halicka 6A w dniu 3 sierpnia 2014 roku o godzinie 21.00.

Występ trwa około 2 godzin i zachęca widzów do osobistej rewizji życia i do większego duchowego zaangażowania. Radosna młodzież na scenie to wspaniałe świadectwo! Oprócz dobrej muzyki, tańca, świadectwa w wykonaniu młodych artystów, nie zabraknie też efektów świetlnych.

Za: www.franciszkanie.pl.