Home Wiadomości Generał jezuitów: Papież napisze adhortację, i to szybko

Generał jezuitów: Papież napisze adhortację, i to szybko

Redakcja

RVPapież ma wolne ręce. Teraz po Synodzie może zrobić co zechce. Niebawem wyda adhortację apostolską – uważa generał jezuitów o. Adolfo Nicolas, który zasiadał w komitecie redagującym dokument końcowy Synodu.

Jak wyznaje, taki był właśnie zamysł jego współpracowników: zredagować tekst, który otwierałby przed Papieżem wszystkie drzwi. I to się udało. Tak przygotowany dokument uzyskał niezbędną aprobatę dwóch trzecich ojców synodalnych.

Generał jezuitów ujawnił, że Papież wyda jednak po Synodzie adhortację. Do tej pory nie było to jeszcze jasne. W przeciwieństwie do swych poprzedników Franciszek zrobi to niezwłocznie, aby nie zaprzepaścić efektu synodalnego zgromadzenia. Takie rozwiązanie sugerują specjaliści od zarządzania – podkreśla o. Nicolas.

Gdyby adhortacja nie pojawiła się w ciągu ośmiu miesięcy, ludzie powróciliby do punktu wyjścia i proces synodalny trzeba rozpocząć od nowa. Zdaniem o. Nicolasa ważniejsze niż papieski dokument są jednak owoce Synodu w terenie. To tam powinno się szukać praktycznych zastosowań, miłosiernych dróg wyjścia.

kb/ rv, corriere della sera

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda