Home Wiadomości Kongres Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w USA

Kongres Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w USA

Redakcja

karmel.plOd 14 do 17 października br. w Milwaukee (Wisconsin) odbył się Kongres Terezjański, w którym wzięło udział 600 karmelitów świeckich z trzech prowincji karmelitańskich w Stanach Zjednoczonych.
Rozpoczęto odprawieniem pierwszych nieszporów z uroczystości św. Teresy od Jezusa, którym przewodniczył abp Jérôme Edward Listecki, metropolita Milwaukee, zorganizowanych przez karmelitów świeckich ze wspólnot Holy Hill i Milwaukee, na czele z małżeństwem Carolyn i Donaldem Meara OCDS.

Tematem spotkania była poezja Świętej Matki, zaczynająca się od słów: „Twoją jestem na zawsze, od Ciebie życie wzięła, powiedz mi więc, o Boże, co chcesz, abym czyniła?”

15 października, w uroczystość św. Teresy od Jezusa odbyła się pielgrzymka do Bazyliki Naszej Pani Nieustannej Pomocy staraniem karmelitanek bosych z Waszyngtonu, trwająca ok. 50 minut ulicami miasta Milwaukee. Eucharystii przewodniczył o. prowincjał – Jude Peters OCD, z którym koncelebrowało wielu karmelitów i księży, którzy zechcieli włączyć się na tę uroczystość.

Konferencje, o tematach związanych ze Świętą Matką i naszą duchowością karmelitańską, wygłosili sr. D. George Weigel, o. P. Kieran Kavanaugh ODC, o. Alzinir Debastiani OCD, o. Marc Foley OCD i o. Marc Berry OCD.

Na kongresie byli obecni trzej radni prowincjalni Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w USA i trzej delegaci prowincjalni ds. Świeckiego Zakonu o. Salvatore Sciurba, o. Bonaventure Sauer i o. Donald Kinney, którzy wcześniej zorganizowali spotkanie międzyprowincjalne, aby podzielić się sprawami, które poruszają trzy prowincje, i wymienić się doświadczeniami.

Ojciec Generał skierował do Kongresu przesłanie, w którym wyraził pragnienie, aby istotne elementy charyzmatu Karmelu Terezjańskiego były inspiracją dla zawsze płodnej służby Kościołowi i Zakonowi.

W przyszłym roku Kongres został zaplanowany na czerwiec i odbędzie się w San Jose.

Za: www.karmel.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda