Home Wiadomości Gimnazjum im. św. Franciszka w Legnicy w czołówce

Gimnazjum im. św. Franciszka w Legnicy w czołówce

Redakcja

Gimnazjum im. św. Franciszka w Legnicy, prowadzone przez Zakon Franciszkanów, kolejny raz z rzędu zajęło pierwsze miejsce w mieście i znalazło się w ścisłej czołówce najlepszych szkół w regionie – w województwie dolnośląskim.

Według państwowej Komisji Egzaminacyjnej średnia szkoły franciszkanów była dużo wyższa niż średnia miejska i wojewódzka. I to w każdej z trzech części – humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego nowożytnego.

Dla zilustrowania: średnia z najtrudniejszego przedmiotu, czyli matematyki u franciszkanów wyniosła 64,4%, w mieście – 45,8%, w województwie – 46,3%.

Na 96 absolwentów z sześciu klas Gimnazjum im. św. Franciszka 41 osób otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem. Nagrody najlepszym uczniom wręczył sam prowincjał franciszkanów o. Jarosław Zachariasz, który na uroczystość zakończenia roku szkolnego w Legnicy przyjechał z Krakowa.

Wyższy przełożony gratulował wyróżnionym wspaniałych wyników nauczania i wzorowego zachowania oraz dziękował dyrektorowi szkoły o. Józefowi Szańcy, jak również całemu gronu pedagogicznemu owoców ich trudnej, często niedocenianej pracy dydaktycznej.

O. Jarosław Zachariasz życzył nauczycielom i młodzieży dobrego odpoczynku i wszystkim zebranym w świątyni pobłogosławił. Prosił także uczniów, aby w wakacje dawali wzorowe świadectwo swoim postępowaniem.

„Przechowujcie całą tę wiedzę, jak i Słowo Boże, które do was dociera, jak bezcenny skarb. Kiedy będzie trzeba stanąć naprzeciw wyzwaniom tj. w momencie próby, naporu czy życiowej nawałnicy, wtedy będziecie mogli z tego skarbu skorzystać. Wtedy też rzeczywiście będziecie Chrystusowymi świadkami i dacie prawdziwe świadectwo, o wiele ważniejsze od tego, które otrzymujecie dziś na zakończenie tego etapu nauki” – zakończył przełożony.

O szkole więcej w internecie na stronie: klo.franciszkanie.pl

jms

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda