Home Wiadomości Harmęże: zakończony pierwszy etap projektu

Harmęże: zakończony pierwszy etap projektu

Redakcja

W Klasztorze Niepokalanego Poczęcia NMP w Harmężach należącym do krakowskiej prowincji franciszkanów, zakończyła się realizacja zadania publicznego pod tytułem: „Zachować pamięć. Klisze pamięci – labirynty Mariana Kołodzieja. Film dokumentalny „Miedzy piekłem a niebem” wizja Auschwitz w „Kliszach pamięci. Labiryntach” Mariana Kołodzieja oraz digitalizacja obrazów artysty”.

Digitalizacja, czyli fotograficzna reprodukcja prac Mariana Kołodzieja metodą cyfrową przez krakowskiego artystę fotografika Piotra Markowskiego umożliwi w przyszłości korzystanie z prac Kołodzieja w wersji elektronicznej oraz pozwoli uzyskać duplikaty oryginału każdego obrazu znajdującego się na wystawie: „Klisze pamięci. Labirynty” w Harmężach. W dzisiejszych czasach jest to niezbędne zabezpieczenie zbiorów każdej szanującej się placówki kulturalnej.

W oparciu o wystawę „Klisze pamięci. Labirynty” powstaje również film, który ma pokazać historię ludzkiego poniżenia w byłym niemieckim obozie KL Auschwitz na podstawie prac Mariana Kołodzieja. Krakowski artysta fotografik, a zarazem filmowiec Stanisław Markowski podjął się tego trudnego zadania. W tym roku zakończył się pierwszy etap obejmujący merytoryczne przygotowanie do filmu oraz zebranie niezbędnych materiałów. Na rok 2015, po uzyskaniu wsparcia finansowego, przewidziane są dalsze prace prace nad filmem.

Realizacja:

  • Stanisław Markowski – artysta fotografik
  • Piotr Markowski – artysta fotografik


Oficjalny portal Centrum św. Maksymiliana w Harmężach

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda