Home Wiadomości Hiszpania: Karmelitanki bose nawiedziły relikwie swej Matki

Hiszpania: Karmelitanki bose nawiedziły relikwie swej Matki

Redakcja

św. Teresa z AvilaKarmelitanki bose, które brały udział w kapitule generalnej karmelitów bosych w Avili, przybyły w pielgrzymce do Alba de Tormes. Tam znajdują się relikwie św. Teresy od Jezusa.

25 karmelitanek bosych pochodzących z Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej i USA przybyło w pielgrzymce do Alba de Tormes. W miejscowym klasztorze św. Teresa zmarła 4 października 1582 r. i tutaj znajdują się jej relikwie. Siostry zwiedziły muzeum karmelitańskie “Teresa od Jezusa w Alba de Tormes”, zapoznały się z przebiegiem roku terezjańskiego oraz modliły się przy grobie reformatorki Karmelu. Z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy znacznie wzrosła liczba pielgrzymów, którzy odwiedzają Albę de Tormes leżącą ok. 20 km od Salamanki. Wielkim wydarzeniem będzie z pewnością Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w sierpniu w Avili. Wiele grup już zapowiedziało swój przyjazd do Alby de Tormes.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda