Home Wiadomości Franciszkanie – Brehov: Nowi przełożeni na Słowacji i w Albanii

Franciszkanie – Brehov: Nowi przełożeni na Słowacji i w Albanii

Redakcja

www.franciszkanie.plUczestnicy drugiej części kapituły Kustodii Niepokalanego Poczęcia NMP na Słowacji wybrali na okres najbliższych czterech lat przełożonych wspólnot klasztornych w Bratysławie, Lewoczy, Spisskym Stvrtku, w Brehowie oraz w albańskim Fier, jak też nowego magistra domu formacji post-nowicjackiej.

klasztorach zostali ci sami przełożeni co w poprzednim okresie a więc w Bratysławie br. Piotr Gallik, w Lewoczy br. Adam Baran, i w Fier br. Jarosław M. Car. Nowym magistrem juniorystów został wybrany br. Martin M. Kollar.

Druga część kapituły zwyczajnej odbyła się w klasztorze w Brehowie w dniach od 26 – 28 maja. Udział prócz 15 braci z Kustodii wzięli także generalny asystent naszego Zakonu br. Jacek Ciupiński, wikariusz prowincji krakowskiej br. Piotr Stanisławczyk oraz jeden brat z prowincji Warszawskiej.

W pierwsze dni kapituły bracia zajęli się wypracowaniem czteroletniego planu Kustodii na następny okres i przygotowaniem ważnych decyzji w formie uchwał.

W ostatni dzień spotkania dokonano wyborów a nowi przełożeni złożyli wyznanie wiary i przysięgę wierności. Kapitułę zakończono wspólną modlitwą za zmarłych braci.

br. Martin M. Kollar, sekretarz kustodii

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda