Home Wiadomości Hiszpania: niewykluczona wizyta Franciszka w Avili i Albie de Tormes

Hiszpania: niewykluczona wizyta Franciszka w Avili i Albie de Tormes

Redakcja

Wizyta w Hiszpanii jest „możliwa”, choć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta – powiedział Papież Franciszek podczas rozmowy z dziennikarzami w drodze powrotnej z Korei.

„Przyjmujemy tę wiadomość z wielką radością i satysfakcją” – napisał w specjalnym komunikacie ordynariusz diecezji Ávila, bp Jesús García Burillo.

W rozmowie z dziennikarzami Papież powiedział, że byłby „możliwy” wyjazd rano do Avili i Alby de Tormes i powrót wczesnym popołudniem. Na razie nie została jeszcze podjęta ostateczna decyzja. Papież podkreślił, że otrzymał wiele zaproszeń, aby przyjechać do Hiszpanii.

W oczekiwaniu na oficjalne potwierdzenie przyjazdu „słowa Papieża Franciszka napełniają nas ogromną radością wobec realnej możliwości jego udziału w tak ważnym wydarzeniu, jakie będziemy celebrowali w naszej diecezji – pisze bp Jesús García Burillo. – My wszyscy Hiszpanie, a szczególnie awileńczycy, powinniśmy przygotować się duchowo, by przyjąć przewidywalną wizytę Ojca Świętego, która byłaby punktem kulminacyjnym celebracji ku czci św. Teresy od Jezusa” – dodaje ordynariusz diecezji Ávila. Papież Franciszek miałby przyjechać do Hiszpanii w 2015 r. z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy. Obecnie „musimy czekać na oficjalne potwierdzenie tej możliwej podróży, jak również jej daty” – zaznacza bp Jesús García Burillo.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda