Home Wiadomości Odpust Wniebowzięcia NMP w Kodniu

Odpust Wniebowzięcia NMP w Kodniu

Redakcja

„Uwierzyć w Jezusa jak Niepokalana” – to myśl przewodnia, towarzysząca naszemu pielgrzymowaniu, na główny odpust kodeński, ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W trwających dwa dni uroczystościach, wzięło udział ponad 40. tysięcy wiernych, zgromadzonych przed cudownym obrazem Matki Jedności, pod przewodnictwem Pasterzy Kościoła Siedleckiego. Do Kodnia przybyło także ponad 100. kapłanów diecezjalnych i zakonnych, by radować się Paschą Maryi, ale nade wszystko, by służyć pielgrzymom; którzy ustawiali się w długich kolejkach do konfesjonałów, by jednać się z Bogiem, a następnie tłumnie przystępowali do Komunii Świętej, uczestnicząc w Eucharystii. Pierwszy dzień odpustu upłyną w niepewnej aurze.

Raz po raz miłą, chłodną pogodę przerywał drobny deszcz. Zaś w drugim dniu uroczystości w Kodniu panowała piękna, słoneczna pogoda, mimo, że dookoła, w okolicznych miejscowościach porządnie padał deszcz. Tak więc duchowe ucztowanie, miało nie tylko godną oprawę liturgiczną, ale i Wniebowzięta uśmiechała się do nas ciepłem słonecznych promieni.

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda