Home Wiadomości II klerycki turniej w piłce nożnej im. Ojca Józefa Jońca

II klerycki turniej w piłce nożnej im. Ojca Józefa Jońca

Redakcja

Pod honorowym patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza oraz Pana Prezydenta Michała Zaleskiego, odbył się w Toruniu II klerycki turniej w piłce nożnej im. Ojca Józefa Jońca. Toruń po raz drugi stał się październikową, klerycką stolicą piłkarską Polski.

Ponad 150 alumnów z całej Polski, uczestniczyło w tym roku w warsztatach, mających na celu naukę duszpasterstwa, wspólną modlitwę oraz pasjonujący turniej piłkarski.

14 października w piątek, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, stawiły się reprezentacje zgłoszonych seminariów. W auli WSD odbyło się oficjalne rozpoczęcie turnieju wraz z losowaniem. Zespoły rozlosowane zostały do trzech grup. Po obiedzie na boisku piłkarskim tzw. Orliku rozpoczęły się rozgrywki, które trwały do ok. godziny 18. W grupach rozegrane zostały dwie kolejki spotkań, każdy więc miał jeszcze szanse na wyjście z grupy. O godzinie 19-30 swoje słowo do piłkarzy-alumnów skierował O. Marek Kudach – Prezes Parafiady. Ojciec Marek po raz kolejny zapalał adeptów kapłaństwa do pracy z młodzieżą, podkreślając, że system pracy stworzony przez Parafiadę, całościowo obejmuje dzisiejsze zainteresowania młodego człowieka i daje mu to wszystko, czego młody człowiek potrzebuje.

Pod koniec dnia alumni adorowali Najświętszy Sakrament oraz odmówili różaniec.. W sobotę, dzień rozpoczął się od Eucharystii, której przewodniczył w kaplicy seminaryjnej, ks. prof. dr hab. Dariusz Zagórski – rektor seminarium. Słowo Boże wygłosił Ojciec Marek Kudach. Po zakończonej Eucharystii, po śniadaniu, klerycy uczestniczyli w konferencji ks. dra Piotra Pawlukiewicza – duszpasterza akademickiego z Warszawy. Ks. Piotr w swojej konferencji m. in. wyraźnie wzywał alumnów do odwagi życia’ podkreślił także rolę męstwa w kroczeniu za Panem Jezusem.

Po wysłuchanej pasjonującej konferencji, uczestnicy turnieju powrócili na boiska, aby dokończyć mecze w grupach. Następnie odbyły się ćwierćfinały, półfinały, finał oraz mecz o trzecie miejsce.

W rozgrywanym turnieju w tym roku najlepsi okazali się alumni z Warszawy, którzy w finale dopiero w rzutach karnych ograli piłkarzy z Poznania. Na trzecim miejscu uplasował się Białystok, który w meczu o trzecie miejsce pokonał alumnów z Ełku. Miejsca od piątego do ósmego zajęli alumni z Torunia, Bydgoszczy, Włocławka i Olsztyna. Ponadto w turnieju brały udział reprezentację z Drohiczyna, Ołtarzewa, Siedlec i Pelplina.

Turniej był przede wszystkim okazją, aby przyszli kapłani mogli – dzieląc się doświadczeniem przeżywania wspólnej drogi do kapłaństwa – przekonać się, że jedną z takich dróg jest oczywiście sport. Przykładem, po raz kolejny stał się dla adeptów Ojciec Józef Joniec. Po raz kolejny piłkarze – alumni, wpatrzeni w Jego przykład i duszpasterską gorliwość, uczyli się, jak stawać się wspaniałymi kapłanami na wzór Ojca Józefa.

Ojcze Józefie – błogosław naszemu wspólnemu dziełu z nieba!

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda