Home Wiadomości Rekolekcje rodziny franciszkańskiej

Rekolekcje rodziny franciszkańskiej

Redakcja

Na górze Alwernii, gdzie św. Franciszek otrzymał stygmaty, miało miejsce spotkanie Zarządów Generalnych Pierwszego Zakonu Franciszkańskiego oraz Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka (TOR). Od 5 do 8 października trwali na wspólnej modlitwie oraz wysłuchali rekolekcji prowadzonych przez br. Giacomo Bini OFM. Franciszkanin poruszył temat życia konsekrowanego, jego misji i tożsamości oraz potrzeby otwartości na nowe wyzwania: odnowę struktur i gotowość na prowadzenie przez Ducha Pańskiego. „Powołanie franciszkańskie – powiedział br. Giacomo – nie może utracić swego charakteru prorockiego i świeżości natchnienia ewangelicznego”.

Wraz z Ministrami Generalnymi byli obecni Definitorzy oraz Sekretarze Generalni.

Klimat braterstwa przeplatały chwile modlitwy, refleksji i milczenia. Piękno świętej góry i świadomość dotykania miejsc tak drogich Biedaczynie z Asyżu, inspirowały do modlitwy i wzajemnego dzielenia się. Miejscowa wspólnota braci, grupa pustelników, zamieszkująca część klasztoru, oraz nowicjusze okazali wiele życzliwości w braterskim przyjęciu prawie 40-osobowej grupy braci. Jak mówią uczestnicy: „doświadczenie bycia razem wzmocniło nasze wzajemne relacje, ukazało bogactwo i różnorodność charyzmatu jaki otrzymaliśmy od Św. Franciszka i to wszystko jeszcze raz napełniło nas zapałem do służby Kościołowi i światu jako bracia mniejsi”.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda