Home Wiadomości III Sesja XV Kapituły Prowincjalnej Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

III Sesja XV Kapituły Prowincjalnej Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

Redakcja

W dniach od 4-8 lutego 2013 w ośrodku rekolekcyjnym w Rowach k/ Słupska odbywa się III Sesja XV Kapituły Prowincjalnej Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Tematem obrad jest odnowa naszego prawodastwa.

Kapituła gromadzi się w Roku Wiary, aby w jedności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i pasterzami Kościoła w Polsce, jak najlepiej odczytywać znaki czasu i potrzeby współczesnego człowieka.

Jako redemptoryści Prowincji Warszawskiej, posługujący w Polsce i w różnych częściach świata, zatroskani o dzieło Nowej Ewangelizacji, pochylamy się nad naszym zakonnym prawodastwem, aby stało się ono dla nas inspiracją i pomocą w głoszeniu Obfitego Odkupienia najbardziej opuszczonym i ubogim w dzisiejszym świecie.

W obradach Kapituły uczestniczą współbracia redemptoryści z Polski, Argentyny, Brazyli, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukarainy i Włoch.

Za: o. Piotr Chyła CSsR, Wikariusz Prowincjała

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda